Cafeneaua de lux
Admin Ovidiu
Lista Forumurilor Pe Tematici
Cafeneaua de lux | Reguli | Inregistrare | Login

POZE CAFENEAUA DE LUX

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
oana89 pe Simpatie
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 46 ani
Cafeneaua de lux / Literatura / Literatura si carti..care ce ati mai citit?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
cafinutza
Vizitator



deschid acest topic sperand ca intre munca, scoala, calculator si alte probleme cotidiene mai aveti timp si sa cititi o carte. ce ati citit in ultimul timp si cu ce v-a impresionat cartea citita??!!!

pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
ok, dar  zi-ne si tu ce carte ai citit ultima oara

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
zero
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
Si mare greseala ca omul nu citeste,adevarata cultura e in carti si nu pe sticla.Dar din pacate putini din generatia prezenta citesc o carte.Am copilarit in era de inceput al televiziuni romane[blocul de rasarit] dar cartea mia fost nelipsita.

_______________________________________




pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
adevarat dar nu poti sa generalizezi

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



citim cand avem timp...cu 8 ore la scoala cand credeti voi ca mai avem timp sa citim??!! plus ca inafara de cele 8 ore de scoala mai avem si de invatat..avem 20 de materii si pretentiile sunt foarte mari..

pus acum 20 ani
   
zero
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
Crezi ca pe vremea mea eram mai lejeri,si sambata aveam scoala si tot sambata meditatie .

_______________________________________




pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
Vezi Zero cum scoala impiedica de a citi carti ?

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
dorra
Moderator

Din: baia mare
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 411
in lumea asta sunt multe lucruri care parca ne trag de la carti........oricum eu acuma citesc codul lui da vinci,e destul de buna

pus acum 20 ani
   
ESPRESSO
Master

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 231
Spre rusinea mea, recunosc, am citit ultimele doua carti pe sticla. Am descarcat de pe emule doua carti pe care le citisem deja. Sunt chiar doua carti opuse complet:
1. Arta razboiului de Sun Tzu
si
2. Micul print de Saint Exupery


_______________________________________
Nimic nu este atat de rău incat să nu devină şi mai rău.


pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
Dar tu ESPRESSO , ce fel de carti citesti in canada pe engleza ?
Uita-te ce am facut toata ziua cercetari istorice si le-am scris la wikipedia ro vezi si semnatura mea de jos Ovidiu.



_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
ESPRESSO
Master

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 231
Am citit ce ai pus la Wikipedia. Iti spun eu multumesc pentru munca ta.
De citit in engleza ultima pe care am citit-o este o carte "de barfa", despre viata lui Lady Diana, scrisa de majordomul ei, Paul Burell. E mai veche cartea, dar pe mine m-a fascinat mereu Lady Di.
Daca as avea timp...


_______________________________________
Nimic nu este atat de rău incat să nu devină şi mai rău.


pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
si pe mine, poti sa povestesti ceva din cartea asta . TE ROG

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



In Codul lui Da Vinci sunt multe aberatii si desi este un roman atat de controversat, este un simplu thriller presarat cu legende, simboluri in picturille lui Da Vinci..nu vreau sa vorbesc de referirile facute la tot ceea ce tine de religie..a vazut careva filmul??? merita vazut??

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



am incercat sa pun un articol azi si iar nu a mers..

pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
Cafinutza de ce nu-ti poti incerc sa pun un articol ca incercare

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
"MAMA LUI TRAISTARIU A MURIT LA 4 ZILE DUPA CE FIUL EI A CASTIGAT LOCUL 4 LA EUROVISION
STIAM CA NU ARE NICI O SANSA
Autor: CATALINA OSMAN


Mama lui Mihai Traistariu s-a stins din viata ieri dimineata, la varsta de 66 de ani, in urma unui atac de cord. Natalia Traistariu suferea de ciroza hepatica si a intrat in coma la cateva ore dupa intoarcerea de la Eurovision a cantaretului.




Pe drumul de intoarcere de la Atena, Mihai Traistariu ne-a declarat ca a inregistrat spectacolul Eurovision pentru ca mama lui nu a putut
sa-l vada. Natalia Traistariu era tintuita pe patul de spital si ascultase transmisia evenimentului la radio. "E bolnavioara saracuta, dar o sa-i dau caseta si o sa ne bucuram impreuna", ne declara Mihai luni. Din nefericirire, Natalia Traistariu a intrat in coma profunda in urma unei hemoragii interne, la cateva ore dupa ce Mihai se intorsese in tara.



AVERTIZAT

Cantaretul stia de acum trei luni ca boala de care mama sa suferea de cativa ani s-a agravat. In timp ce se pregatea sa participe la selectia nationala pentru Eurovision, Mihai a primit avertismentul medicilor: singura sansa a mamei sale ar fi fost un transplant de ficat, daca organismul ei reusea sa reziste pana la operatie. Mihai spune ca medicii care i-au ingrijit mama l-au pregatit pentru ce era mai rau. Din aceasta cauza el a si refuzat ofertele unor vedete care au vrut sa organizeze teledonuri pentru strangerea celor aproape 150.000 de euro necesari transplantului de ficat. Chiar daca stia ca sansele de insanatosire ale mamei lui sunt nule, cantaretul a cerut transferul mamei sale de la Piatra Neamt la Spitalul Fundeni din Capitala si i-a stat la capatai pana la ultima suflare.



FATALITATE

Un lant de coincidente tragice care i-au vizat pe cativa dintre participantii nostri la festivalul european de muzica au dat nastere legendei "blestemul Eurovisionului". Anul trecut, cantareata Luminita Anghel si-a pierdut tatal care suferea de o boala grava, cu cateva zile inainte de concurs. Anul acesta, mama sefului delegatiei Romaniei la Atena, Dan Manoliu, a incetat din viata pe 13 mai, cu o saptamana inainte de finala Eurovision, in urma unei congestii cerebrale. Cu o seara inainte, Dan Manoliu fusese internat la Spitalul de Urgenta pentru o operatie.
"Sambata o vom ingropa pe mama alaturi de tatal meu care a murit in urma cu 15 ani"
Mihai Traistariu



PREGATIRI

Mihai Traistariu se ocupa ieri de formalitatile de deces ale mamei sale , in timp ce ceilalti trei frati ai cantaretului pregateau ceremonia funerara la Piatra Neamt. "Maine (nr: azi) o voi duce pe mama acasa, iar sambata la pranz o vom ingropa alaturi de
tatal meu care a murit in urma cu 15 ani", ne-a declarat cantaretul. "


_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



nu stiu de ce, ovi...vroiam sa deschid la muzica un topic special despre Mihai Traistariu si prestatia lui deosebita...

pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
Cafinutza ia incearca sa te inscrii cu alt nick si cu o alta adresa de mail dar sa fie o adresa activa. Eu nu stiu ce face administratorul asta ca  nu-ti reuseste sa scrii articole.

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



te rog mult ceva..deschide tu un topic la muzica..,,SUCCESUL LUI MIHAI TRAISTARIU LA EUROVISION''...MERSI...

pus acum 20 ani
   
Ovidiu
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
dar tu nu poti sa deschizi un topic ?

_______________________________________
[

pus acum 20 ani
   
cafinutza
Vizitator



pey tocmai asta era faza...ca nu pot sa deschid...

pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la