Cafeneaua de lux
Admin Ovidiu
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Cafeneaua de lux | Reguli | Inregistrare | Login
POZE CAFENEAUA DE LUX
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Ada_net 25 ani
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 47 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
O parte divina a acestui real suprafizic este ascunsa in profunzimile fiintei umane. Ea asteapta-fara sa fim constienti de prezenta sa muta- sa fie scoasa la iveala de catre individ(la momentul hotarat de acesta) pentru a deveni un organ suprasensibil de cunoastere. Ea poate sa ramana in adancurile subconstientului, ca un freamat surd, un strgat gatuit si putem sta mult timp la suprafata fiintei noastre fara a simti nimic altceva decat o neintelegere si un haos de neinteles. Dar vine o zi cand aceasta zona divina vrea sa fie recunoscuta pentru ceea ce reprezinta ea: esenta. Nu se mai multumeste cu aproximari zadarnice, ajunge- daca conditiinle sunt favorabile- la nivelul constiintei si avnd in vedere insasi esenta sa supranaturala, se poate maturiza ca instrument de cunoastere. Asa cum ochiul a devenit transparent datorita luminii si prin lumina si asa cum urechea s-a modelat in forma de conca datorita sunetului si pentru sunet, partea divina iesita din spirit face fiinta umana constienta de existenta spiritului in ea si in lume. Autor Simona
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Nu stiu?
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
ce nu stii draga zero ????
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Cum se manifesta asta la mine,trebuie sa ma cunosc mai bine sa pot elibera acest spirit,dar cum va fi?constructiv sau distructiv,creator cred eu asa simt cel putzin.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
auzi ceva suprafizic ascuns cum chiar il descoperim , ai vre-o idee ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Simtzurile noastre sunt confuze ,poate doar meditand am gasi calea spre adevar.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
tu ai mdetitat ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Da de multe ori si acest lucru trebuie sa-l faci in mod retras in liniste numai cu gabdurile tale.Sa nu fii deranjat ca ai un soc.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
spune-mi daca nu te superi cum se poate medita ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
si are succes ? adica gasesti raspunsuri ??
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
da ! gasesc si sunt rezolvabile.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
interesant e ca yoga, nu ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Eu nu am incercat sa practic yoga,pt mine e destul sa-mi pun si sa raspund de faptele mele in tehnica propie.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
care-i propia tehnica, zi-mi si mie, ca sa invat, serios nu glumesc !
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
meditarea in liniste si relaxat.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
multumesc o sa incer
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
zero a scris:
Eu de obicei ma asez confortabil si analizez un anumit subiect,il intorc pe toate fetzele si caut raspunsuri. |
asa fac eu inainte de culcare!si pana adorm imi aranjez tot si toate!e un mod de relaxare deasemenea!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Perfect adevarat CV,este cazul cel mai fregvent .
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
zero a scris:
Perfect adevarat CV,este cazul cel mai fregvent . |
thx!dar mai greu vad astfel de oameni!tin sa spun ca sunt mai calmi si mai controlati in situatii critice cei care au astfel de momente de relexare inainte de culcare!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
si cine nu mediteaza nu sunt calmi si controlati ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
AHA, DECI E BINE SA FIIM IN SITUATIE DE CRIZA ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
OK PREFER MULT SEX
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
ce-i aia spirit??????
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
ASTEPT RASPUNSURI
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
spirit=parte nemateriala,sub forma corpului uman
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
dar ce-i suflet ?
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Eu cred ca e eul tau.Si poate rataci ,despre gasirea unui corp se zice ca rencarnare.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
nu exista reincarnare!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
AICI II DAU DREPTATE LUI ZERO
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
da stiu dar ea face ras de aura corpului uman
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
zero
Moderator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2629
|
|
Asa e cand nu stii, dar iti dai cu parerea.
_______________________________________



|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
hahahha!uitasem sa rad!nu pe bune!sa te vad eu reincarnat si apoi mai vb!sa-mi aduci aminte cand te reincarnezi! ca nu cumva sa uit cine esti!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
sau vezi in ce te reincarnezi!nu uita e loc ptr zoomorfi in lumea asta!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
CE-I AIA
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
zoomorf?
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
ce-i aia zoomorf ???
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
tot ce tine de animale!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
aha, ok..
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
ma bucur ca te-am facut sa intelegi ingerule!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
te inteleg ingerasa
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
thx!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
un kiss ptr tine!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
ca pe vremuri!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
multumesc pt kiss si tu meriti un kiss
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
contractul vietii
Master
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1830
|
|
thx!
_______________________________________ love me,kiss me,but never trust in what you see!

|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
PAI NU TIE TI-AM SCRIS..
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Ovidiu
Administrator
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 8044
|
|
SI 
_______________________________________ [
|
|
| pus acum 20 ani |
|
Oglinda
Master
 Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 104
|
|
[size=18]Vă aşteptăm pe forumul oficial OTV: http://otvforum.com[/size]
_______________________________________

|
|
| pus acum 18 ani |
|